yatak olan hastane koltuğu

bahadır refakatçi koltuğu

Hastane yatağı, hastanede veya başka bir tıbbi tesiste uzun süre kalması gereken hastalar için kullanılan bir tür tıbbi ekipmandır. Tipik olarak bir şilte, yatak çerçevesi ve baş ve ayak tahtaları içerir. Bazı hastane yataklarında serum askıları ve izleme cihazları gibi yerleşik tıbbi ekipmanlar da bulunur. Hastane yatakları, hastaların daha rahat olmasına yardımcı olmak ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının bunlara erişmesini kolaylaştırmak için oturma veya yatma gibi farklı pozisyonlara ayarlanabilir.

Hastane yatakları, farklı ihtiyaçlara uyacak şekilde farklı tip ve boyutlarda gelir. Krank veya kaldıraçlarla çalıştırılan manuel yataklar ve yatağın konumunu ayarlamak için motorları kullanan elektrikli yataklar vardır. Elektrikli yataklar hızlı ve kolay ayarlanabilmeleri ve otomatik olarak farklı pozisyonlara ayarlanacak şekilde programlanabilmeleri nedeniyle hastanelerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Daha iri hastalar için tasarlanmış bariatrik yataklar ve çocuklar için tasarlanmış pediatrik yataklar gibi özel yataklar da vardır. Bariatrik yataklar tipik olarak standart yataklardan daha geniş ve daha güçlüdür ve tırabzanlar ve ekstra dolgu gibi özel özelliklere sahip olabilirler. Pediatrik yataklar daha küçüktür ve yere daha yakındır ve yatak rayları gibi özel güvenlik özelliklerine sahip olabilirler.

Hastane yatakları ayrıca komodinler, yatak üstü masalar ve sürgüler gibi çeşitli aksesuarlarla donatılabilir. Bu aksesuarlar, hastaların daha rahat olmasına yardımcı olabilir ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının bunlara erişmesini kolaylaştırabilir.

Genel olarak, bir hastane yatağı, bir hastanede veya başka bir tıbbi tesiste uzun süre kalan hastalar için hayati bir ekipmandır, çünkü daha rahat olmalarını sağlar ve sağlık uzmanlarına pozisyonlarını ayarlama yeteneği sağlar. en iyi bakım için.